برای مشاهده لیست بروز قیمت فرش ها کلیک نمایید : چهارشنبه ۹۹/۸/۷

فرش کاشان
کارخانه فرش ماشینی کاشان
به علت نوسانات قیمت فرش ماشینی ، لطفا تا اطلاع ثانوی قبل از خرید جهت استعلام قیمت جدید محصولات با واحد فروش و سفارشات در ارتباط باشید.

» انواع فرش های ماشینی در ابعاد استاندارد

سایز و ابعاد استاندارد فرش ماشینی

با توجه به اینکه هر روزه شرکت های فراوانی در حال تولید انواع فرش های ماشینی در ابعاد و اندازه های مختلفی هستند ، فروشگاه شرکت فرش کاشان تصمیم دارد تا با اشتراک گذاشتن این مطلب ، شما را از اندازه ها و ابعاد های استاندارد فرش مطلع سازد تا شما مشتریان و خریداران عزیز بتوانید فرش های ماشینی دلخواه خود را با هر طرح و نقشی و با هر ابعاد و اندازه ای که خواستید انتخاب کرده و خرید کنید .
فرش های ماشینی در ابعاد و اندازه های استاندارد متفاوتی تولید و به فروش می رسد که مورد استقبال بسیاری از خانواده های ایرانی و مشتریان و خریداران قرار گرفته شده است چرا که امروزه بیشتر خانه ها در متراژ های کوچک ساخته می شود که باعث شده تا با تولید این فرش ها مشتریان  با سهولت بیشتری فرش خود را انتخاب کرده  و از شرکت های فرش مثل شرکت فرش ماشینی کاشان  و دیگر شرکت ها خرید کنند .
شرکت فرش ماشینی کاشان به دلیل اینکه فرش های خود را به صورت مستقیم از درب کارخانه برای فروش وارد بازارهای های فرش می کند قیمت بسیار مناسب تری نسبت به دیگر شرکت ها و کارخانه جات دارد .

ابعاد استاندارد فرش های ماشینی
اندازه های اصلی و استاندارد فرش که به صورت عمده در سایز های 6 متر ، 9 متر و 12 متر تولید شده و به فروش می رسد که یکی از پر فروش ترین این فرش های ماشینی ، فرش های ماشینی 9 متری می باشد .

    ابعاد استاندارد فرش های ماشینی در اندازه ی فرش های ماشینی 6 متری : 3 در 2 ارائه می شود .
•    ابعاد استاندارد فرش های ماشینی در اندازه ی فرش های ماشینی 9 متری : 3.5 در 2.5 ارائه می شود .
•    ابعاد استاندارد فرش های ماشینی در اندازه ی فرش های ماشینی 12 متری : 3 در 4 ارائه می شود .

ابعاد اصلی و استاندارد فرش های ماشینی مناسب برای تمامی مکان ها از جمله خانه ها ، کارخانه جات ، دفترها ، اداره ها و حتی مساجد و مدارس و ... مورد استفاده  قرار می گیرد ؛ اما امروزه انواع فرش های ماشینی با اندازه و ابعاد غیر فرعی نیز بافته می شود و به فروش می رسد و حتی اغلب مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد . فرش های ماشینی که در اندازه های غیر استاندارد و فرعی تولید می شوند بیشتر برای مکان های خاص مناسب هستند . نمونه های این فرش به شکل کناره ، پادری  و قالیچه بافته ، تولید و به فروش می رسد .

کناره ها در چه ابعادی بافته می شوند ؟
با توجه به اسم این فرش ها همانطور که مشخص است طول این فرش ها بیشتر از عرض آنها می باشد . مثلا اگر فرش های ماشینی استاندار در ابعاد 1 * 4 ، 1 * 3 تولید می شوند کناره ها به ابعاد 1 * 2 بافته و تولید می شوند که بیشتر کناره ها در راه رو ها مورد استفاده قرار می گیرد .

پادری ها در چه ابعادی تولید می شوند ؟
پادری بیشتر در اندازه های 60 * 50 سانتی متر ، 80 * 60 سانتی متر و 90 * 60 سانتی متر بافته می شوند و در نام های دیگری هم چون پا تختی و پشتی به کار می رود .

قالیچه ها در چه ابعادی تولید می شوند ؟
قالیچه همانند فرش های ماشینی با اندازه های اصلی و استاندارد آن فرش تولید می شود ؛ اما بعد از بافته شدن فرش با توجه به اندازه ی از قبل پیش بینی شده که 1.5 در 2.5 می باشد با دستگاه های مخصوص به این اندازه برش زده و دور بافی می شود که معمولا اندازه قالیچه ها کمتز از 4 متر می باشند . قالیچه ها بیشتر برای مکان هایی که کمتر از 6 متر هستند مورد استفاده قرار می گیرند .


ویژگی های فرش ماشینی استاندارد
 یک فرش ماشینی خوب زمانی با کیفیت و مر
غوب است که تمامی استاندارد های مورد لازم را داشته باشد تا هیچ ایراد و اشکالی نتوان به آن فرش وارد کرد .
از ویژگی های یک فرش ماشینی استاندار با کیفیت می توان به موارد زیر اشاره کرد :
•    زمانی که آثار تکرار سیلندر در فرش ماشینی مشاهده شود بدانید که آن فرش درجه یک نمی باشد . دستگاه های خراب چنین مشکلی را در فرش های ماشینی به وجود می آورند .
•    نوع الیافی که در فرش به کار می رود بسیار مهم می باشد که در صورت درجه یک نبودن الیاف بافته شده در فرش باعث می شود تا از زیبایی و کیفیت فرش کاسته می شود .
•    فرش ماشینی با کیفیت نباید از استاندار های اصلی فرش خارج شود .
•    خاب در فرش های ماشینی نباید کمتر یا بیشتر مورد نیاز در فرش به کار برده شود .
•    تیغ خوردگی ، وجود وصله ، پارگی و حتی سوختگی در فرش از نشانه های نقص در فرش است که در هنگام خرید دقت داشته باشید تا فرش خود چنین نقص هایی را نداشته باشد .
•    به پستی و بلندی های فرش دقت کنید ؛ یک فرش ماشینی استاندارد و خوب دارای ریشه هایی در یک سطح که بسیار ومنظم و دقیق بافته شده ، پرداخت آن به درستی زده شده و دارای سطحی صاف و یک دست است .
پیشنهاد ما برای خرید فرش های ماشینی با استاندارد های لازم و دارای کیفیت عالی از شرکت فرش کاشان می باشد که یکی از بهترین مجموعه هایی است که در تولید فرش فعالیت گسترده ای را داشته است .

برچسب
نـظـرات کاربران
دیگر مطالب کاربردی فرش کاشان
•  شماره حسابهای فرش کاشان
•  شرایط بازگشت یا عودت فرش
•  راهنمای خرید اینترنتی فرش
•  قوانین و مقررات خرید از فرش کاشان
•  درباره گروه تجاری فرش ماشینی کاشان
مشاوره و پشتیبانی فرش ماشینی کاشان
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه